ZADANIE PN. „ZAKUP PIERWSZEGO WYPOSAŻENIA DLA ODDZIAŁU REHABILITACJI PSYCHIATRYCZNEJ”

Zadanie zostało zrealizowane w 2017 roku. Celem zadania było zapewnienie zaplecza do prowadzenia rehabilitacji pacjentów leczonych w Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej. W oddziale udzielane są świadczenia zdrowotne z zakresu rehabilitacji psychiatrycznej, obejmujące wczesną lub późną rehabilitację osób z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności psychotycznymi, w wieku od 18 roku życia. Podejmowane działania przeciwdziałają najczęściej spotykanym deficytom, szczególnie zaburzeniom funkcji poznawczych, procesów emocjonalno-motywacyjnych, jak też zahamowaniom rozwoju osobistego. Po przebudowie Pawilonu nr 1 w dotychczasowych pomieszczeniach uzyskanych po lokalu mieszkalnym są prowadzone zajęcia i sesje terapeutyczne przewidziane programem rehabilitacyjnym Oddziału Rehabilitacji Psychiatrycznej. Zakłada on trzymiesięczny cykl zajęć terapeutycznych w tym: arteterapia, socjoterapia, ergoterapia, terapia zajęciowa, terapia rozrywką, terapia ruchem oraz treningi umiejętności społecznych i oddziaływań psychoterapeutycznych, opierające się na metodach psychoedukacyjnych i poznawczo-behawioralnych, dostosowane do poziomu funkcjonowania pacjenta i stwierdzanych deficytów funkcjonalnych. Zakup wyposażenia umożliwił prawidłowe prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych.

Zostały zakupione między innymi:

1. Zestaw mebli kuchennych zabudowa – szt. 1

25. Tablice treningowe – szt.4

26. Karimaty – szt. 20

27. Fotele obrotowe – szt. 4

Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 79 100,46 zł, z czego z dotacji Województwa Mazowieckiego 77 517,46 zł, oraz środki własne podmiotu 1 583,00 zł.